Wordpress'te Yonetici yorumlarını renklendirme

Wordpress ile hazırlanmış bazı sitelerde yazılara gelen yorumlara site sahibi cevap verdiğinde , onun cevabının farklı renkle ekrana basıldığını görürüz. Blog konusuna bizden daha önce girmiş olanlar ilk çözümü yorumu yazanın mail adresi ile site sahibinin e-mail adresini karşılaştırıp, eğerki aynıysa mesajı farklı renkte bastırmayı düşünmüşler. Fakat ya site yöneticisinin mail adresini bilen biri de yazmaya kalkarsa?

Burada verilen uygulama da email adresini kontrol etmek yerine userid kontrol ediliyor. Eğer yorumu yazanın userid'si yöneticininkisi ile eşleşiyorsa, o yorum ekrana farklı basılıyor. Peki nasıl ?
Öncelikle kullandığınız temaya ait css dosyasına yeni görünüm için ekleme yapılması gerekiyor.


.yonetimyorumu {
background-color: #B3FFCC !important;
}


Daha sonra yorumların işlendiği dosya olan comments.php'ye geçip yorum döngüsüne bir ek yapıyoruz.
comments.php sayfasındaki foreach döngüsünden sonra li class= ile başlayan satırı bulupolarak değiştirin. CSS ile dilediğiniz kadar değişiklik yapabilirsiniz. Eğer farklı bir tema kullanıyorsanız, "li" kullanmak yerine div ile listeyebilirlerler. O durumda da div'i kontrol eden css stilini yonetimyorumu olarak kopyalayıp, üzerinde dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız olursa yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski