Adsense OR-BAİH-01 Hatası

 

Adsense OR-BAİH-01 Hatası
Son dönemde yerli ve yabancı forumlarda sıkça yer alan ve google'ın resmi forumlarında da çözüm önerileri için konular açılan bir konuya değineceğim. Web sitesi sahiplerinin Google Adsense ile olan ilişkisi daha kabul dönemi ile başlıyor. 

Google Adsense için belirlenen kriterlere uygunluk için incelenen siteler onay aldıktan sonra reklam yayınına başlayabiliyorlar. Reklamlar yayınlandıkça Adsense panelinde bu kazançları takip edebiliyoruz. Son zamanlarda yaşanan sıkıntı da tam bu noktada baş gösteriyor. Ödeme yöntemi ekle aşamasında OR-BAİH-01, OR-IEH-01 kodlu hata mesajları ile karşılaşan site sahipleri çözüm arıyor.

Google topluluk sayfalarında * aynı hatayı alan bir Adsense üyesinin yazdığı mesaja gelen cevap özet olarak şu şekildedir;

  • Çözüm ekibimiz bu sorunun ortadan kaldırılması için çalışmalarına devam ediyor. Çalışma sonunda çözüleceğine inanıyoruz. O yüzden bir süre bekleyebilirsiniz.
  • Bu hatayı almanıza sebep olan banka bilgileri dışında bir banka hesabınız varsa onunla deneyin.
  • Eğer yine hata devam ediyor Google pay ekibinden* destek alın.
Bu konuda yaptığım okumalarda sorunun Adsense tarafında olmadığını anlıyorum. Google Adsense ödemelerini Google Pay üzerinden yapıyor. Adsense için girdiğiniz ödeme bilgilerinin onayı da bu birim tarafından gerçekleştiriliyor. Onaylanmama sebebi kesin olarak şudur diyemem çünkü bunun bir çok sebebi olabilir. 

Peki bu sorunun çözümü için ne yapılmalı?

Yukarıda yazdığım çözüm önerilerine ek olarak Google Pay Topluluk sayfalarına* sorunu yazarak çözüm önerisi alabilirsiniz?

Ne yapılmamalı?

İllegal yöntemlerden kesinlikle uzak durun. İllegal yöntemleri kullanması muhtemel kişilerden ücretsiz de olsa yardım almayın. 

Bu sorunu aşmak için aktif bir site kurarak Turkwm.com yazarlarımızdan biri için başvuru yaptık. Onay cevabını bekliyoruz, eğer bu sorun ile karşılaşırsak tüm süreci birinci elden tekrar yazarım.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski