Wordpress ana sayfasında rastgele yazıları gösterme

Wordpress
Turkwm.com'da da yazan bir arkadaşımız son haftalarda ingilizce bir içerik sitesi üzerinde çalışıyor. Niche furyasını artık hepiniz biliyorsunuz. 1-2 haftalık kelime analizi, rakip analizi ve içerik potansiyeli araştırmalarından sonra içerik oluşturmaya başladı. 
Bu site için wordpress alt yapısı kullanıldı. Rank Math, Litespeed Cache ve diğer önemli eklentiler eklendi. Functions.php dosyası bir hayli değişti. Arama motorlarının entegrasyonu, sosyal medya entegrasyonu derken içerikleri girilmeye başlandı. Planladığı içerikler girilirken her şey güzeldi. Hem google botları hem de ziyaretçiler her girdiğinde farklı bir ana sayfa görüyordu. Ama içerikler bitince ön sayfa statik bir hal aldı. Bu aşama bir çok seçenek var. En basiti elementor gibi araçlar kullanarak bir ön sayfa tasarlanabilirdi. Fakat ne kadar az eklenti, o kadar mutluluklu değil mi?

Bu sorunu functions.php dosyasına minik bir ekleme yaparak çözdük. Siz de statik bir sayfa kullanıyorsanız aşağıdaki kodu functions.php dosyanıza ekleyerek rastgele yazıları çekebilirsiniz.


add_action('pre_get_posts','alter_query'); 

function alter_query($query){ 

    if ($query->is_main_query() && is_home()) 

        $query->set('orderby', 'rand'); }

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski