Eski facebook hesabı nasıl açılır ?

Eski facebook'u mu aç ya da Eski facebook hesabımı nasıl açabilirim sorusu ile daha önce karşılaşmışsınızdır. Kullanmadığım eski facebook hesabımı nasıl geri alabilirim diye düşünüyorsanız doğru konuya geldiğinizi söyleyebilirim.

Artık bir çok rakibi olsa da Facebook halen popüler bir sosyal medya platformudur. Fotoğraflar, durum bilgileri, yer bildirimleri, videoların paylaşılıyor, gruplar aracılığı ile ortak zevkleri olan insanların bir ara geliyor. Böyle bir platformda eskiden açtığınız ama kullanmadığınız ya da bilgilerini unuttuğunuz hesabı nasıl geri açabilirsiniz?

Eski Facebook hesabımı hesabımı nasıl geri alırım ?

Öncelikle eski facebook hesabınızın durumunu bilmeniz gerekiyor. Eğer telif ya da şikayetler yüzünden kapatıldı ise geri alınması çok zordur. Bu yazımızda yer verdiğimiz bilgiler telif ve şikayetlerle kapanan hesapları kapsamamaktadır.

Daha önce açtığınız ama uzun zamandır kullanmadığınız Facebook hesabınızı geri almak için yapılması gereken ilk şey Facebook giriş sayfasını ziyaret etmektir. Bu satırları okuyorsanız büyük ihtimalle şifre ya da e-posta hatalıdır. E-posta adresinizi hatırlıyorsanız, Facebook ana sayfasındaki şifremi unuttum linkine tıklayın. 

Hesabını bul sayfası açıldığında metin alanına e-posta ya da hesapla ilişkilendirdiğiniz cep telefon numaranızı girin. Şifreni yenile sayfası açıldığında hangi yöntemle şifrenizi almak istiyorsanız seçiminizi yapın ve devam butonuna tıklayın. Hangi yöntemi seçtiyseniz o platforma giriş yaparak gönderilen 8 rakamlı kodu metin alanına girin. Tebrikler hesabınıza kavuştunuz. E-posta ya da şifrenizi hatırlamıyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

E-posta ya da telefon numarasını hatırlamıyorsam facebook hesabımı nasıl geri açabilirim?

Bu tarz bir sorun varsa öncelikle şu an kullandığınız hesaba giriş yapmalısınız. Eski Facebook hesabınızı geri almak için önce o hesabın profil sayfasına girin. Kapak fotoğrafı ve isim bilgilerinin altında sağ tarafta bulunun üç nokta (...) simgesine tıklayın. Açılan menüden Destek bul veya profili şikayet et linkine tıkladığınızda bir popup pencere açılacaktır. Bu pencere içindeki listeden başka bir şey seçeneğini tıklayın ve açılan yeni listeden bu hesabı geri al seçeneğini seçerek işleme başlayın. Facebook'un her adımda talep ettiğini bilgileri verip, talimatları izlemeniz halinde eski Facebook hesabınızı geri açma işleminiz başarı ile sonuçlanacaktır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski