Yasaklanan Sitelere Giriş Konusu

Yasaklanan sitelere giriş konusunda bir çok sitede bir çok program tanıtılmaktadır. Genel olarak son kullanıcıya hitap ettiği için uzun uzadıya anlatmak zorundalar. Ve ziyaretçilerde bu programları kurup girebiliyorlar. Temel mantık olarak o programların yaptığı şey ya proxy siteler üzerinden çıkış yaptırmak, yada dns server'i değiştirerek girişi sağlamak.

Yasağı koyan mahkemenin muhatabı TTnet olduğuna göre , yasaklama işleminin uygulanacağı dns sunucularıda TTnet'in dns sunucularıdır. Bu bağlamda kullanacağımız DNS sunucuyu seçtiğimizde böyle bir sorun kalmamış olması gerekiyor. Şu an 208.67.220.220 ve 208.67.222.222 iplerini dns server bölümüne girdim. Bir diğer alternatif de 4.2.2.2 , 4.2.2.3 , 4.2.2.4 , 4.2.2.5 , 4.2.2.6 serisidir. Saat ikonunun yanındaki ağ (network) simgesine tıklayıp, resimlerdeki yolu takip ederek DNS ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.


Youtube, Wordpress an itibarıyle yasaklanan siteler arasındadır. Umarım bu yasaklamalar bir gün sona erer. Kafayı kuma gömmekten öteye geçmiyor.

8 Yorumlar

 1. teşekkürler. youtube izliyorum artık

  YanıtlaSil
 2. tesekkurler artık youtube izleyebiliyorum

  YanıtlaSil
 3. yaaa ben o kadar denedimm olmuo siz nasıl yaptınız yaa ama engellenmiş olduğu için mi açılmıoo bunu çok denedim ama yinede açılmıo siz nasıl açtıysanız bana da söylermisiniz lütfennnnn sizi çok seviyom bana söyliyin

  YanıtlaSil
 4. Resimdeki ayarları yaptığınızda Youtube'a sorunsuz girebilirsiniz. Tekrar denemenizde fayda var.

  YanıtlaSil
 5. ya ben yazılan seyı normal xp programınındakı butun bılgısayarla uyguluyıorum ve youtube dahıl cogu sıte calısıyoo ama kendı bılgısayarımda WISTA warr olmuyoo cıldırıcamm...bılen warsa yardımcıı olsun yoksa bunu fırlatıpp atacam gıtsınn yaw:D

  YanıtlaSil
 6. kırmızı alanları takip edip ayarları degıstırdım ama acılmıyo yınede yardım edermısınız

  YanıtlaSil
 7. 25 Mayıs günü sanırım yeni bir yasaklama kararı daha çıktı. IP adreside banlandığı için Youtube'a dns değişerek girilemiyor.

  Uyma.net'deki Youtube Yasaklari adlı başlığı deneyerek, alternatif bir giriş deneyebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 8. kardeşler ne uğraşıyonuzki girin VTUNNEL.COM a yazın aramaya istediğiniz siteye youtube dahil anında görüntü

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski