14 Mart 2008 Cuma

Yasaklanan Sitelere Giriş Konusu

Yasaklanan sitelere giriş konusunda bir çok sitede bir çok program tanıtılmaktadır. Genel olarak son kullanıcıya hitap ettiği için uzun uzadıya anlatmak zorundalar. Ve ziyaretçilerde bu programları kurup girebiliyorlar. Temel mantık olarak o programların yaptığı şey ya proxy siteler üzerinden çıkış yaptırmak, yada dns server'i değiştirerek girişi sağlamak.

Yasağı koyan mahkemenin muhatabı TTnet olduğuna göre , yasaklama işleminin uygulanacağı dns sunucularıda TTnet'in dns sunucularıdır. Bu bağlamda kullanacağımız DNS sunucuyu seçtiğimizde böyle bir sorun kalmamış olması gerekiyor. Şu an 208.67.220.220 ve 208.67.222.222 iplerini dns server bölümüne girdim. Bir diğer alternatif de 4.2.2.2 , 4.2.2.3 , 4.2.2.4 , 4.2.2.5 , 4.2.2.6 serisidir. Saat ikonunun yanındaki ağ (network) simgesine tıklayıp, resimlerdeki yolu takip ederek DNS ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.


Youtube, Wordpress an itibarıyle yasaklanan siteler arasındadır. Umarım bu yasaklamalar bir gün sona erer. Kafayı kuma gömmekten öteye geçmiyor.

8 yorum:

Anonim dedi ki...

teşekkürler. youtube izliyorum artık

Anonim dedi ki...

tesekkurler artık youtube izleyebiliyorum

Anonim dedi ki...

yaaa ben o kadar denedimm olmuo siz nasıl yaptınız yaa ama engellenmiş olduğu için mi açılmıoo bunu çok denedim ama yinede açılmıo siz nasıl açtıysanız bana da söylermisiniz lütfennnnn sizi çok seviyom bana söyliyin

Rıdvan BİLGİN dedi ki...

Resimdeki ayarları yaptığınızda Youtube'a sorunsuz girebilirsiniz. Tekrar denemenizde fayda var.

Unknown dedi ki...

ya ben yazılan seyı normal xp programınındakı butun bılgısayarla uyguluyıorum ve youtube dahıl cogu sıte calısıyoo ama kendı bılgısayarımda WISTA warr olmuyoo cıldırıcamm...bılen warsa yardımcıı olsun yoksa bunu fırlatıpp atacam gıtsınn yaw:D

Anonim dedi ki...

kırmızı alanları takip edip ayarları degıstırdım ama acılmıyo yınede yardım edermısınız

Rıdvan BİLGİN dedi ki...

25 Mayıs günü sanırım yeni bir yasaklama kararı daha çıktı. IP adreside banlandığı için Youtube'a dns değişerek girilemiyor.

Uyma.net'deki Youtube Yasaklari adlı başlığı deneyerek, alternatif bir giriş deneyebilirsiniz.

Anonim dedi ki...

kardeşler ne uğraşıyonuzki girin VTUNNEL.COM a yazın aramaya istediğiniz siteye youtube dahil anında görüntü

Etiketler

Son Yazılar

Blog Archive