Ücretsiz Script: Youtube Video Scripti


ooglester.com sitesinde Youtube'daki videoları sitenizde yayınlamanıza zemin sağlayacak ücretsiz bir script hizmete sunulmuş. Ben kurup denemediğim için sitedeki tanıtımdan yola çıkarak özelliklerini ve çalışmasını anlatacağım.

Script veritabanı kullanmıyor. Belirleyeceğiniz anahtar kelimeler ışığında Youtube'dan videoları getirip gösteriyor. Programlama ile uğraşan arkadaşların bildiği üzere Youtube'dan XML olarak videoları almak için Youtube'dan geliştiriciler için sunulan API gerekiyordu. Bu scripti yazan arkadaşlar Gdata API kullandıklarını beyan ettikleri için scripti kuracak arkadaşların Developer key almalarına gerek yok.

Smarty kullandığı için ileriye dönük geniş tema desteği sunuyor diyebiliriz. UTF-8 desteğide mevcut. Ek olarak web2.0 uyumlu tamamen css kullanılarak hazırlanmış tema ve arama motoru uyumlu adresleme özeliği ile size SEO hizmetinide sunduklarını ima etmekten geri kalmıyorlar.

Özellikler listesine ekledikleri son madde, Adsense yerleşimlerinin çok iyi olması. Kurulum sırasında cache_xml,templates_c klasörlerine ve tags.txt dosyasına yazım izni (Chmod 777) vermelisiniz. init.php'yi kendi sitenize göre uyarlamayı ihmal etmeyin. Karakter problemi yaşayabilirsiniz. Kurup, deneyen arkadaşlar bu başlık altına sorun ve tecrübelerini aktarırsalar diğer webmasterlara faydalı olacaktır.

Script Bağlantıları: Download - Demo

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski