OpenSourceCMS.com - Kurmadan Önce Dene

Wordpress,Xoops,phpnuke,smf,phpbb,4images,coppermine.. Web sitesi olupda bunlardan en az birini kullanmayan var mıdır? Peki neye benzediklerini, benzerlerine oranla ne gibi farkları olduklarını incelerken, diğer rakiplerininde inceleme ve yorumlarının yapıldığı bir sitede gezmek nasıl olurdu? OpensourceCMS.com yukarıda saydıklarımızın yanısıra birçok içerik yönetim sisteminin (CMS-Content Management System), blog yazılımının,forumun,resim galerisinin,wiki sistemlerinin demolarının ve yorumlarının olduğu gayet faydalı bir sitedir. Yazılımların demolarını kendi sitelerinde görebilirsiniz. Bir arada görme avantajının yanında, demosunu görmek istediğiniz scripti daha önce kurup denemiş kişilerin yorumlarını takip edebiliyorsunuz. Böylece olası hatalardan kendinizi koruyabiliyorsunuz.

Yazılım geliştiren arkadaşlarda kendi uygulamalarını ekleyebilirler. Örneğin forumlar kategorisinde phpKF'yi göremedim. Bu tür yerlerden geri dönüşler muazzam seviyede olacaktır.

OpensourceCMS forumlarında kullanmak istediğiniz script hakkında açılmış konuları inceleyerek daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu tarz bir projeyi Türkçe olarak hazırlama girişimim olmuştu. Fakat ekip gereksinimi olduğu için rafa kaldırmıştım. Tanıtımını yapmışken, umarım bu projenin türkçesini hayata geçiren birileri olurda, Türk internetine artı bir değer kazandırılır dileklerimi sizlerle başbaşa bırakıyorum.

İlgili Bağlantı : OpenSourceCMS.com'a Git

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski