Iyinet.com satışı ve yankıları

İyinet.com sitesini birkaç yıl önce Turkwm.com'un yazarları sayesinde tanıdım. O gün bugündür çok sık olmasa da takip ettiğim iki Türk forumundan biridir. İyinet forumlarında belirli bir durgunluk var. Fakat forumu ve siteyi bilen insanlarla yaptığım konuşmalardan ötürü tracker'ın stabil bir sistem olduğundan haberim var.

Açıkçası satış haberini aldığımda biri Turkwm'den olmak üzere 3 arkadaşımla görüştüm. Fakat konuda telaffuz edilen rakamları karşılayamayacağımız için dışardan izlemek durumunda kaldık. Talip olma nedenimiz ise öncelikli olarak tracker sistemi ve iyi.net domaini idi.

Diğer platformlarda da bu satışın yankıları sürdü. Görüldü ki, satış başlığı iyinet'den daha çok sayfalara erişen yerler oldu. Çoğu satış konusundan çok bastırılmış öfkenin dışa vurulması tadında mesajlardı. Dolayısıyla amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu görmek zor değildi.

Google Reader vasıtasıyla takip ettiğim düzeyli ve kaliteli bir site olan Webrazzi'de bugün konuyla alakalı bir yazıya rastladım. Bana göre, Arda Kutsal bu sektörü en iyi analiz eden insanlardan birisidir. Görünen o ki, bu yazıyı yazmadan önce fikir aldığı kaynaklar yukarıda bahsettiğim, ve büyük ihtimalle zamanında iyinetten atılmış kişilerden oluşuyor. Aksi durumda Webrazzinin bu konseptte bir yazı yazması olağan değil. Ve şu an gördüğüm kadarıyla Webrazzideki başlık iyinet forumlarında tartışılmaya başlanmış.

Diğer açıdan düşündüğümüzde, Webrazzi'nin bu satışı haber yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat konunun öznesi konumuna gelen maili benim göndermediğimi kim ispat edebilir? Arda Kutsal iyinetin sahibi yada yöneticileri ile görüşmeli diye düşünüyorum.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski