15 Ocak 2010 Cuma

Fuub.net el değiştirdi


Son bir yıldır Turkwm.com'u takip ediyorum. Ve bu dönemde web camiası ile ilgili çeşitli satış haberlerine şahit olmuştum. Bunlardan iki tanesini de ben kaleme alacağım.

Turkwm.com'u ilk keşfettiğimde iyinet.com'un satış başlığını okumuştum. O dönemden beri satış süreçleri ya düşük teklifler yüzünden yarıda kaldı, yada teklif sahiplerinin ödeme sorunları yüzünden tamamlanamadı.

Fuub.net isimli siteye üye değilim fakat satışla ilgili haberleri alınca üye olup konuyla ilgili yazıları okudum. Fuub.net eski sahibinin veda yazısı'nda görüldüğü üzere yeni sahibine devredilmiş.
Diğer bir satış haberi de iyinet.com cephesinde devam ediyor. Satış başlığı'nda teklifler alınmaya başlanmış. Bu kez satış tamamlanacak gibi görünüyor.

Birkaç yıl öncesine kadar webmaster forumlarında bilgi ve ipuçları aranıyordu. Bu yüzden en çok bilgi ve ipucu üreten forumlar, en popüler forum olma şansını yakalıyordu. Fakat artan webmaster sayısı ve gizli kalmış bilgilerin azlığı sebebiyle webmaster forumları artık reklam/ticaret ağı olarak işliyor. Bu bağlamda reklam ve ticaret akışını artıran forumlar bugünün ve geleceğin popüler forumları olacaktır. El değiştiren ve hali hazırda yayına devam eden webmaster forumlarının yöneticileri bunu göz ardı etmemelidirler.

0 yorum:

Etiketler

Son Yazılar

Text Widget