Fuub.net el değiştirdi

Son bir yıldır Turkwm.com'u takip ediyorum. Ve bu dönemde web camiası ile ilgili çeşitli satış haberlerine şahit olmuştum. Bunlardan iki tanesini de ben kaleme alacağım.

Turkwm.com'u ilk keşfettiğimde iyinet.com'un satış başlığını okumuştum. O dönemden beri satış süreçleri ya düşük teklifler yüzünden yarıda kaldı, yada teklif sahiplerinin ödeme sorunları yüzünden tamamlanamadı.

Fuub.net isimli siteye üye değilim fakat satışla ilgili haberleri alınca üye olup konuyla ilgili yazıları okudum. Fuub.net eski sahibinin veda yazısı (Burada link vardı ama site kapanında link ölmüş [http://www.fuub.net/6313-fuubnete-veda.html] Temmuz 2018)'nda görüldüğü üzere yeni sahibine devredilmiş.
Diğer bir satış haberi de iyinet.com cephesinde devam ediyor. Satış başlığı'nda teklifler alınmaya başlanmış. Bu kez satış tamamlanacak gibi görünüyor.

Birkaç yıl öncesine kadar webmaster forumlarında bilgi ve ipuçları aranıyordu. Bu yüzden en çok bilgi ve ipucu üreten forumlar, en popüler forum olma şansını yakalıyordu. Fakat artan webmaster sayısı ve gizli kalmış bilgilerin azlığı sebebiyle webmaster forumları artık reklam/ticaret ağı olarak işliyor. Bu bağlamda reklam ve ticaret akışını artıran forumlar bugünün ve geleceğin popüler forumları olacaktır. El değiştiren ve hali hazırda yayına devam eden webmaster forumlarının yöneticileri bunu göz ardı etmemelidirler.Düzenleme: Rıdvan B.

Yıllar sonra gelen düzenleme: Iyinet'in satışının tamamlandığı gün ordaki yöneticiliğimi bırakmıştım. Hem satın alan arkadaşın ekibini kurmasına fırsat vermek için hem de iyinetadmin'le çalışmak güzeldi, yeni maceraya gerek olmadığını düşünmüştüm. 2016 yılında Fuub.net kapanmış. Bu eklemenin şu an bir önemi yok lakin yıllar sonra geçmişe dönük okuma yaparsam(k) ek bilgi olsun.
Turkwm.com'u da o zamanki sahibi Ahmet'den satın almıştım. Tam tarihi hatırlamıyorum. Ahmet soyadını unuttum dostum, bu yazıyı okursan bari sen ulaş.


1 Yorumlar

  1. Merhaba. Sanırım o Ahmet benim (mesajı birisi iletti) iletişim için nasıl bir yöntem kullanalım bilemedim ama iletişim için Sarahah linki bırakıyorum, devamını oradan getiririz sanırım. https://turkwm.sarahah.com

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski