Turkwm ve zone-h kaydı

Birkaç gün önce farkettiğim bir ayrıntıyı bugün yazmak istedim. Bilgisayarın donanım tarafında iken chat odalarına girmek hevesti. İnsanlar dönemin Raksnet'in de ve takip eden birkaç yılda da Superonline'da çok güzel dostlukları hayata geçirmişti. O arada ilk kez hacking, lamer, cracking ..vs kelimelerin vücut bulduğu adamları tanıyorduk birlikte. Hatta ismiyle yaşasın Korhan Kaya'nın Aggressor'u ve Özgür Yaşar'ın VirusScript'indeki Nuker arayüzü ile birçok milli kahramanımız olmuştu. Sonrası malum.. Tamer Şahin'ler ve öte berisi.


Okuduğunuz bu yazı o hacker, bu lamer minvalli bir yazı değil. Turkwm.com ile alakalı arama sonuçlarını belirli aralıklarla mailime gelir. ( Bu alanda Freelancer.com'daki hintli arkadaşlar gayet güzel işler çıkarabiliyorlar. ) Son birkaç mailde farketmemiştim ama birkaç gün önce yukarıda Google Cache üzerinden ekran görüntüsünü aldığım hadise dikkatimi çekti. Daha önce zone-h'ı biliyordum ama hala yaşadığını açıkçası düşünmüyordum. Hacklendiğimi görünce, "kızdırmayın küçük enişteyi" repliği canlandı gözümde. Küçük enişte kim diye hayal edip siteye baktım. Hayal-ET-06 nickini görünce bir kez daha yıkıldım. Eskiden d4rk0, w1ndcR4c3r yada bLackShadow gibi nickler kullanırdı insanlar. Hayal-ET-06 ile bu haltı yemiş olsaydı, eminim bir daha yazmazdım :) Fake Defacement sebebiyle kaldırılmış olsa da, beni tebessümlere gark eylediği için teşekkür ediyorum.

Gelelim sosyal mesaja; Kıymetli gençler, değerli kanı hızlı akan yürekler.. Bu tip faaliyetlerin efektif bir geri dönüşü yoktur. Saldıranlar değil, koruyanlar ekonomik refaha ulaşanlardır. Evet, korumak için saldırmayı da bilmeniz gerekir. Ama emin olun, bunu bir amaç için yapanlardan hiçbiri zone-h gibi yerlerde vakit öldürmüyordur. İşin hem güvenlik tarafında, hem programcılık tarafında bulunmuş biri olarak bu konuda, kariyer odaklı daha uzun bir yazı yazacağım. Benim jenerasyonumun kaybettiği vakti sizler kaybetmeyin, bu yazıyı yazarken en önem verdiğim konu bu.


3 Yorumlar

  1. güzel kardeşim ben hayal-et-06. bu m yorumunu tamamen tesadüf görüyorum ve inan anlamadım. senin sitenimi hacklemişim yoksa hackledim gibi gösteripte zonelemişmiyim beni bi aydınlat bakalım. hakkımda birşeyler karalamışsın ama dilini çözemedim iyi bişeymi yazdın yoksa benimi karaladın anlamadım.

    YanıtlaSil
  2. güzel kardeşim ben hayal-et-06. bu m yorumunu tamamen tesadüf görüyorum ve inan anlamadım. senin sitenimi hacklemişim yoksa hackledim gibi gösteripte zonelemişmiyim beni bi aydınlat bakalım. hakkımda birşeyler karalamışsın ama dilini çözemedim iyi bişeymi yazdın yoksa benimi karaladın anlamadım.

    YanıtlaSil
  3. ayrıca hayal-et-06 nickinde ne var , hakiki türk sözcükleri işte. bahsettiğin isimleri biliyorum hangisi türkün adını duyurmuş bir yerde. benim indexlerimin hepsi atatürk türk bayrağı ve istiklal marşıdır. zone-h de vakit geçiriyorum çünki keyf alıyorum. para kazanmışım yada kazanmamışım bu sadece beni ilgilendirir. haa eğer illaki hayal-et-06 kim Turkwm.com u hacklemek kim diyorsan istersen bi de öyle de. ama hakkımda öyle yazılara konulara rastlıyorum ki türkleri attım bir köşeye brezilyadan taklitlerim bile çıkmış yani. bu demek oluyorki meyve veren ağaç taşlanır. taşlayın bakalım. bana ülkesini en iyi şekilde temsil eden bir türk gösterin. iskorpitx miş bilmem d0rko ymuymuş şuymuş buymuş geç bu işleri. türk göster türk. adı ,sanı , nicki , icraatleri 4x4 lük olan bir türk göster. yok değilmi. olanıda taşlayın bakalım.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski