SEO: Sıralamanıza etki edecek 3 tavsiyeHer alanda olduğu gibi internetde de planlı hareket etmek hem zamandan hemde ekonomik açıdan yararlı olacaktır. Aşağıdaki 3 başlık bir site yayın hayatına başlamadan önce SEO başarısı için planlayacağınız stratejilere yardımcı olacak maddelerdir.

1-) Anahtar kelime araştırması:

Siteniz hangi alanda faaliyet gösterecekse ilgili anahtar kelimeleri etraflıca listeleyin. Rekabetin yoğun olduğu "jenerik" anahtar kelimeler için bilinçli yada bilinçsiz bir çok kişi olduğunu düşünürsek, alternatif kelimeleri seçerek sitenizin kısa vade hedeflerini oluşturabilirsiniz.

2-) Doğru domain, doğru yazılım:
İlk madde de kısa vadede sitenizin arama motorlarında yer edinmesi için alternatif anahtar kelimeleri önermiştim. Domain seçiminde ise rekabetin yoğun olduğu asıl kelimeyi almanız size avantaj sağlayacaktır. Yan kelimeler için yaptığınız tüm çalışmalar dolaylıda olsa domain isminden ötürü hedef kelimede de fayda sağlayacaktır.

Ve yazılım. Web uygulamaları yazma konusunda (Asp,php,python..vs)tecrübeli iseniz, CSS'de kullanilan class isimlerinden, html'deki "name" ve "alt" parametlerine kadar bir çok kullanıcı tarafında yer alan ayrıntıya dikkat ederek yazacağınız scriptinizle bir adım önde başlayabilirsiniz. Fakat hazır uygulamaları kullanacaksanız Wordpress'i seçmenizi öneririm. Tema seçiminde ise yaygın olmayan temalardan birini kullanın. Bugün birçok hosting firmasında tek tıklama ile wordpress kurulması mümkün olduğu için hemen içerik kısmına geçebilirsiniz.

3-) Özgün içerik, Anahtar kelime yoğunluğu:

Forumlarda bolca geçen bir klişedir.. "Özgün içerik!
Aslında en gerekli konu başlığı olan özgün içerik'i yanlış değerlendiren ve hatta değerlendirmeyenlerin başarısızlık hikayeleri ile doludur forumlar. İlk madde de planlamasını yaptığınız alternatif anahtar kelimeleri, ikinci maddede domain alırken kullandığınız asıl hedef kelimeyi içeriğinizde kullanmadığınız sürece içeriğiniz özgün olsa da emeğinizin hakettiği yere asla gelemezsiniz. Planlı çalışmanın gereği burda ortaya çıkıyor. Hedeflediğiniz kelimeleri içeriğinizde kullanmaya özen gösterin.

1 Yorumlar

  1. Seyfettin GÖKTÜRK9 Kasım 2018 20:49

    Siteler için sıralamayı etkilemek isteyenler kesinlikle Sosyal medyadan şaşmasın derim. Hatta alın bir iki reklam gelirlerinize bakın

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski