Eftal Yurtseven php haber scripti video serisi


           Aradan geçen vakitte neler yapılmış, neler değişmiş niyetiyle google'da gezinirken Eftal Yurtseven'in Youtube kanalındaki video serisi ile karşılaştım. İşim gereği birçok web uygulamaları ile uğraşan bir çok insan tanıdım. Ve bu tarz proje bazlı konu anlatimlarini gördüğümde hayran kalırdım. Türk web camiasında da böyle özverili insanları görmek beni gerçekten çok mutlu etti.

            Bir dönem tüm webmaster forumları, blogları, siteleri ..vs php dersleri adı altında saçma sapan yazılar kaleme aldılar. Döngüler, diziler, değişkenler başlıklarını yazıp ordan öteye geçemediler. Turkwm.com'un 6 yazarınında aktif olduğu dönemde php dersleri kategorisi açıp içerik sağlama konusu gündeme geldiğinde teorik anlatımdan ziyade proje bazlı bir yol izlememiz konusunda fikir beyan etmiştim. Böylece dersleri takip edip, kodları kopyalamak yerine yazarak kendi bilgisayarına geçirenler hem pratik bir eğitimden geçmiş olacaklardı hem de eğitim sonunda işlerine yarayacak bir php uygulaması ellerinde olacaktı. Fakat gerek o dönemki yoğunlardan, gerekse diğer arkadaşların klasik teorik düzenden yana olması sebebiyle bu fikrim hayata geçmemişti. Neticesinde Serkan php derslerini yazmaya başlamış ve bir çok sitede olduğu gibi döngüler, diziler noktasında kalmıştı.

            Anlatımı gayet samimi ve sürükleyici. Bir çok meslektaşının aksine youtube'a ücretsiz olarak yayınladığı için daha çok sevindim. Videoyu oynatmaya başladığımda farkında değildim ama yazıyı yazmak için blogger'a geçtiğimde 8 dakika  bitmişti. Umarım video serisi bir çok insana ulaşır. Eftal Yurtseven'i canı gönülden kutluyorum.Ve benim bir hayalimin gerçekleştiğini gördüğüm için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Youtube kanalının linki: http://j.mp/1bbbNl2

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski