Sadeceon.com'daki hizmetleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ülkemizde bu tarz platformların sayısının artmasına çok seviniyorum. Fikir olarak, yatırım olarak çok değerli ve önemli girişimler olduğu için en azından üye sayısının artması için Sadeceon tarzı platformlara her zaman kayıt olurum. Bu vesile ile siz de üye olun derim, fakat aşağıda bahsedeceğim durumlara da azami özen gösterin.

Online Pazarlama kategorisi altında twitter, facebook, instagram, vine, google plus gibi ağlarda beğeni, reklam tarzı işleri yapan üyeler ilanlarını yayınlıyorlar. İlk zamanlar hiç bir sorun olmadan, satın aldığım tüm servisler taahhüt edilen günden önce teslim edildi. Ve aynı hızla bende işi teslim alıp ödemeyi serbest bıraktım.

Sanırım sistem tanındıktan sonra webmaster forumlarındaki bilindik dolandırıcı arkadaşlar sistemin zaaflarını keşfederek o yoldan yürümeye başladılar. Örneğin; hizmeti satın alıyorsunuz ve teslim süresinin 5 gün olduğunu görüyorsunuz. Siz de kendinizi buna göre ayarlarsanız, uyanık girişimcinin kurbanı olabilirsiniz. İşi teslim aldıktan saatler sonra "Hocam sistemde sorun var, düzeltip işinizi tamamlayacağız" tarzı bir mesaj yazıp, işi teslim et kısmına geçiyor. Tam da bu anda düzenleme isteği için 3 gün süreniz var. 3 gün içinde herhangi bir işlem yapmadığınız takdirde iş teslim edilmiş sayılıp sistem sizin yerinize onaylayıp ücreti karşı tarafa aktarıyor.

Sadeceon.com'un burda hatası var mı? Hayır yok. Dünyada bu konseptte iş yapan tüm sitelerde alıcı kadar satıcıyı da korumak açısından iş tesliminden sonra belli bir onay süresi bırakıyor. Adamın keyfi gelip ödemeyi yapsın diye beklemek için süre sonunda ücret serbest bırakılıyor. Ülkemizdeki cin fikirli -tutupta hakaret etmek gereksiz- arkadaşlar iyi niyetinizi suistimal edebilir. Son 1 haftada 3 işi iptal etmek zorunda kaldım. Para kaybı olmasa da zaman kaybı olabiliyor o yüzden dikkati elden bırakmayın.

1 Yorumlar

  1. Ben daha önce denedim. Bir iş aldım. Alacağıma pişman oldum. Aman kardeşim sağlam kişilerle iş yapın.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski