ADSL Kota bilgilerimi nasıl takip ederim?

ADSL Kota, Limitli ADSL kullanıcılarının merak edip, takip ettikleri bir konudur. Bunun takibi için daha önceleri çeşitli programla kullanılıyordu. Fakat Türk Telekom sayfasındaki resim doğrulama sistemi devreye girdikten sonra bir çoğu işlevini yitirdi. Şu an hala programla ADSL kota takibi hizmeti veren programlar mevcut durumda, ve ilerleyen günlerde bunlardan birini tanıtacağız.

Fazla teknik konuya girip anlaşılmayan cümleler kurmadan en yalın haliyle anlatmak gerekirse, internet ile ilişkiniz veri gönderip , veri alma işlemidir. Her verininde üst bilgileri yani tanımları vardır. Bunun gibi bilgileri kota programları görmez. Bu yüzden kota programınızla, TTnet'in resmi sitesindeki kota bilgileri birbirini tutmayabilir.

Şahsi kanaatim kota takibini ilk adresten, yani TTnet'in resmi Adsl-kota sitesinden yapmanızın daha faydalı olacağı yönündedir. Peki nasıl ?

http://adslkota.ttnet.net.tr yazarak Adsl-kota sitesine giriş yaparak ilk aşamaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki panel ile karşılaşacaksınız. ADSL Kullanıcı adını ve şifreniz , sözleşme kağıdınızda bulunur. Bu bilgiler modeminize girdiğiniz bilgilerle aynıdır.


Giriş yaptıktan sonra kullanıcı sözleşmesini onaylamanız istenecek. Enter'a basarak yada ilgili linkle tıklayarak bu bölümüde geçebilirsiniz. Daha sonra üst bölümde "Kullanım Bilgileri" menüsünden aylık transfer'i seçerek kota bilgilerinizi görebilirsiniz.Son 12 saatteki kullanımları net olarak göstermeyebilir. Fakat yinede hizmet sahibi TTnet olduğu için en güvenilir kota takibini burdan yapabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski