Resim üstüne yazı yazmak (Duvar,Kapı,Deniz,Kumsal..vs)

"Resim üstüne yazı yazmak" derken bir programlamacı mantığıyla düşününce, bu işlemin programlama dilleri ile nasıl yapılacağını anlatan bir makale hazırlayacağımı düşünürdüm. Fakat öyle masum istekler oluyor ki, araştırmadan olmuyor. (Bu servisi veren Türkçe bir site mi yapılsa? ) Evet, minik ama bir o kadar enerji deposu bir arkadaşımızın isteğiydi. Nasıl oluyorda insanlar isimlerini yada sitelerini oraya buraya yazabiliyorlar?

Az çok Photoshop yada benzeri grafik tasarım programı bilenler için bu iş çok zor olmasa gerek. Fakat herkes Photoshop bilmek zorunda değil. Bu noktada ücretsiz servis sağlayan siteler devreye giriyor. Hemen tanıtalım, ilk site Letterjames.com;

Sitenin Türkçe seçeneği mevcut. Sol alttaki bayraklar arasında bizim de bayrağımız var. Türkçe bölüme geçtikten sonra sağ tarafta kullanabileceğiniz resimlerin olduğu açılır bir menü ve yazılarınız için satırlar var. İşiniz bittiğinde Generate Picture butonuna tıklayın. Sonuç mu :) ?


Evet, paristeki bir bilgi panosuna sizler için reklam vermiş olduk. (reklam da nasıl diyordu Ozkan ugur?) Tabi yerseniz ;)

Bir diğer durağımız imagechef.com;Kumsal resmi ustune yazi yazmak
ARaba resmi ustune yazi yazmak

Sitede birçok örnek mevcut. Bu tarz hizmet veren sitelerden bazıları;

http://www.fodey.com


http://www.lintukoto.net/banner/index.php


http://www.addletters.com/image-list.php

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski