Dmoz.org ve Türkiye Ayağı

Bu tür polemik meyilli konulara girmeyi pek düşünmüyorum. Fakat konu genel olarak internetteki Türkleri ve Türk imajını ilgilendirdiği için yazma gereği gündeme geldi. Şahsen 5 yıla yakın bir süredir Dmoz Türkiye'ye site önermiyorum. Önerileri geri çevrilen kişilerden bazılarının sitelerini incelediğimde, hedeflenen dizindeki sitelerin bir çoğundan kaliteli ve özgün içeriği olduğuna şahit oldum.

Özellikle eğlenceye yönelik sitelerin önerildiği kategorilerdeki sorumlular ellerindeki yetkileri şahsi çıkarları için kullanma faaliyetini avartıp iyice ayyuka çıkarmış durumdalar. Dmoz Türkiyede üst düzeyde görev yapan, yaptıkları projelerle ve görev aldıkları yerlerdeki duruşları ile sempati ve saygı kazanan değerli arkadaşlara sesleniyorum. Bu gibi çürük elmaları lütfen aranızdan ayıklayın. Para ile site kabul eden, link karşılığı ekleyen, linki kaldırılınca dizinden silen, rakip sitelerin başvurularını alıp, o sitelere saldırtan Dmoz Türkiye bünyesindeki yetersiz insanları aranızdan ayıklayın ki, prestij kaybolmasın. Zira Dmoz Türkiye, hitap ettiği bölge olan Türkiye için prestijini yitirmiştir.

Son bir not'da bu yazıyı yazmama vesile olan, bahsettiğimiz tarzdaki editörler tarafından mağdur edilen webmaster arkadaşlara;

Bahsettiğiniz arkadaşlar sadece kategori editörüdür. Dmozun iletişim maillerine şikayet etmeyi ihmal etmeyin. Bir şahıs hakkında fazla sayıda şikayet alındığında mutlaka incelemeye alınacaktır.

Temiz internete kavuşmanız dileğiyle,

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski