Profesyonellik ve Kurumsal Yaklasim


Web programlama üstüne geçen yıllar boyunca gerek direkt çalışarak, gerekse danışmanlık verdiğimiz müşteriler üzerinden çalışarak bir çok datacenter ve/veya datacenter bayisi ile çalışma olanağı oldu. Fiyat/Performans oranlaması gözönüne alınarak verilen sunucu (server) siparişleri sonrasında bazen en prestijli yerlerde bile sorunlar yaşandı. Çözümlenmesi zaman alan, yahut çözüm için uğraşılmayan kusurların bir kısmını kendimizde ararken (yedekleme gibi) donanım ve hat ile alakalı kusurları datacenter'lara yükledik.

2006 yılı içerisinde Sisnetworks'un sahibi Okan YILDIRIM ile tanışma mutluluğuna eriştim. Hizmet verdiği her alanda bilgi ve tecrübe sahibi olmasına rağme bu piyasada tanıdığım en dürüst ve mütevazi insan olmuştur. Ticari ilişkileri bir yana bırakırsak dostluğu bile interneti sevmek için başlı başına bir sebep olmuştur.

Bu satırları neden yazıyorum ?

Geçtiğimiz hafta almanyadaki sunucumuzda bir süredir süre gelen performans sorunları nedeniyle çözümler arıyorduk. Debian 4 olan sistemi Debian 5'e almaya çalışırken sunucu geri gelmedi. Sunucuda barındırılan onca sitenin kodları ve sql verilerini tehlike düşürecek bir donanım arızası olduğu ortaya çıktı. Gece yarısı olmasına rağmen tüm özverisi ile ilgilenen Okan YILDIRIM, devamında da problem halloluncaya kadar datacenter ile görüşmeleri yürüttü.

Sunucu kiralama ve barındırma piyasasında faaliyet gösteren birçok firma ve şahıs tanıdım. Bir çok problemi direkt olarak yaşadım yada birebir şahit oldum. Umarım herkes benim gibi gönül rahatlığı içinde çalışacağı şirket yada şahısı bulur. Tüm veriler kayıpsız olarak kurtarıldı. Tüm hesaplar olduğu gibi geri geldi. Ve bozulan hard disk hemen değiştirildi. Burdan Sisnetworks'e ve dolayısı ile Okan YILDIRIM'a teşekkürlerimi sunuyorum.

Sisnetworks ve sahip olduğu/yönettiği projeler;

Sisnetworks.com // Alan Adı Kayıt Servisi
Domanik.com // Alan Adı Parking Servisi
Zipkinci.com // Zıpkınla Balık Avı ve Serbest Dalış Forumu
Zone.org // Webmaster Forumu

Ve tüm bunları bünyesinde barındıran sinerji merkezi,
6q.net

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski