Youtube videoları için telifsiz müzik siteleri


Youtube'da kanal oluşturmuş, video yayınlamış kişilerin sık sık karşılaştığı sorunlardan biri, kullanılan müziklerde telif hakkı olmasıdır. Telifli müziğin tamamını ya da bir bölümünü kullanmanız durumu değiştirmeyecektir. Telif varsa o videoya verdiğiniz emek boşa gidebilir. Bu sorunlarla boğuşmamak adına telifsiz müzikleri bulabileceğiniz siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Telifsiz müzikler nereden bulabilirim?

1- Soundcloud.com


Telifsiz müzikler için tavsiye edeceğim ilk site soundcloud olacaktır. Soundcloud sitesi bünyesinde telifsiz müzikler linkini ziyaret ederek her türden yüzlerce parçaya ulaşabilirsiniz. Bu yazı yayına hazırlandığı sırada 496 adet müzik dosyası mevcut. Örnek olarak intro olarak kullanabileceğiniz Rameses B - There For You'yu gösterebilirim.

Soundcloud'ta dosya indirmek için bir eklenti: Soundcloud Downloader Free

Telifsiz fon müzikleri nereden bulabilirim?

2- Incompetech.com Incompetech değişik arama seçenekleri sunan bir sitedir. Müzik türüne göre, isme göre, tüm liste gibi seçeneklerle arama yaparak hedeflediğiniz müziklere ulaşabilirsiniz. soundcloud'a göre en büyük eksisi, müziklerin -görece- daha düşük kalitede olması. Fakat youtube videolarınız için kullanabilirsiniz.

Telifsiz eğlenceli fon müzikleri nereden bulabilirim?

3- CCTrax.comCCTrax, Incompetech sitesine göre daha fonksiyonel bir arama imkanı sunmaktadır. Parçaları dinleyebilir, bulunduğu albümdeki parçaları görüntüleyebilir ve dilediğiniz şarkıyı indirebilirsiniz.

1 Yorumlar

  1. Youtube telifsiz müzik programı var mı? Yoksa ayrı bir yerden mi indirmek gerekiyor. Ben olan müzikleri oynayıp değiştiriyorum öyle yayınlıyorum.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski